Вітаємо Вас на сайті

Черницького закладу загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів

Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області

Можливості обмежені – здібності безмежні

    3 грудня, з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, учні 7-А класу організували виховний захід під назвою "Можливості обмежені – здібності - безмежні". Підготовка до заходу розпочалася з особливого візиту: школярі відвідали людей із обмеженими можливостями, які попри труднощі розкрили свої таланти. Діти мали змогу поспілкуватися з майстрами, які займаються вишивкою: Наталею Кос та Наталею Чорнухою, майстром по ремонту взуття Василем Попиком. Їхній приклад став натхненням для всіх присутніх, адже ці люди довели, що любов до справи та наполегливість можуть здолати будь-які бар’єри.
    На заході семикласники показали проникливу сценку "Незламні серця", яка розкрила силу духу та незламність людей із особливими потребами. Діти також декламували зворушливі вірші, які торкнулися сердець усіх присутніх, закликаючи до милосердя, розуміння та підтримки.
    Захід став яскравим свідченням того, що здібності людини не мають меж, якщо є віра, бажання й підтримка. Учні отримали важливий урок людяності та відчули цінність допомоги тим, хто її потребує.

Благодійний збір коштів на підтримку Збройних сил України

  
    У нашій школі відбувся благодійний збір коштів на підтримку Збройних сил України. Цей захід був організований учнями та вчителями, аби допомогти нашим Захисникам, які борються за незалежність і мир в Україні.Збір коштів тривав кілька днів, і всі охочі мали можливість зробити свій внесок у цю важливу справу.
    Спільними зусиллями було зібрано 71110 грн. Усі кошти були передані в Старостинський будинок. Їх буде використано на потреби для наших Захисників, воїнів з наших сіл на Різдвяні свята. Дякуємо всім, хто долучився до збору коштів та допоміг нашим Захисникам.

Андріївські вечорниці

     Андріївські вечорниці - одна з найцікавіших та найколоритніших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Напередодні свята Андрія Первозванного учні 9-х класів під керівництвом класних керівників Білінської М.С., Шумської Н.С. та музичного керівника Дорош О. М. підготували та провели справжнє народне дійство, яке не залишило байдужим нікого.Хлопці та дівчата влаштовували веселі забави, жартували, співали українські пісні, танцювали та пекли калиту.Усіх присутніх пригощали варениками та пончиками.
     Андріївські вечорниці – це не лише весела нагода зустрітися, а й можливість зберігати та передавати молоді наше культурне багатство.Сьогодні ми продовжуємо цю прекрасну традицію, додаючи до неї трішки сучасності, але зберігаючи головне – тепло душі та любов до рідного.















Захід-реквієм "Я запалю свічку у вікні за їхні душі"

... історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
    Важкою темою для нашого народу завжди залишається жорстоке винищення українців у 1932-33 роках, – тема голодомору.
    Учні 5 - А класу під керівництвом класного керівника Демко М.Є. провели захід-реквієм "Я запалю свічку у вікні за їхні душі". Діти вшанували жертв голодомору. Це викликало в них співчуття до важкого періоду в історії України.
    Рядки віршів, пісень формували в учнів національну свідомість, розуміння важливості пам’яті про трагедію голодомору та зв'язок з сучасними подіями; почуття відповідальності за майбутнє України, вміння шанувати пам'ять і підтримувати тих, хто бореться за свободу сьогодні.


Тиждень цифрової грамотності

   Запрошуємо долучитися до «Тижня цифрової грамотності» — щорічної ініціативи, спрямованої на вдосконалення цифрових навичок українців. Ця кампанія має на меті популяризувати цифрову грамотність та поширювати знання про необхідні цифрові навички для життя і роботи.
    Цього року основний акцент зроблено на кібергігієні. Ініціатива реалізується Міністерством цифрової трансформації через Єдиний державний вебпортал цифрової освіти «Дія.Освіта». Проєкт охоплює понад 200 безоплатних освітніх серіалів, симуляторів та тестів, а також мережу з 5000 офлайн-хабів цифрової освіти по всій країні.
    На сьогодні, завдяки проєкту «Дія.Освіта», вже понад 6 мільйонів українців долучилися до програм із розвитку цифрових навичок. Наступний крок — зміцнити знання, які допоможуть захистити громадян у цифровому середовищі.
    В умовах повномасштабної війни росії проти України цифрові знання також мають вирішальне значення для протидії пропаганді та дезінформації, розпізнавання фейків, ефективного використання цифрових технологій для особистої безпеки, сприяння перемозі та забезпечення сталого розвитку країни.
    Міністерство цифрової трансформації України запрошує вас та відповідні структурні підрозділи обласної державної адміністрації, а також органи місцевого самоврядування області, долучитися до даної інформаційної кампанії «Тиждень цифрової грамотності», що триватиме з 18 по 24 листопада 2024 року.

    Для підтримки ваших зусиль у цій сфері ми пропонуємо доступ до безкоштовних
ресурсів, які допоможуть підвищити рівень цифрової грамотності:
● Портал «Дія.Освіта»: https://osvita.diia.gov.ua/
● Перелік освітніх продуктів із кібергігієни:
«Кібергігієна для молоді»
«Базові знання з кібергігієни»
«Кібергігієна: Як захиститися від фішингу»
«Персональна кібергігієна»
○ Симулятор основ кібергігієни
Тест на розуміння кібергігієни
    Якщо ви вирішите підтримати цю ініціативу, пропонуємо наступні кроки:
○ поширення на вебсайтах та доступних інформаційних платформах, включно з соціальними мережами, інформацію про можливість безоплатного навчання кібергігієні та здобуття цифрових навичок на порталі «Дія.Освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/)
○ за потреби та для полегшення розміщення інформації є можливість скористатись готовими промоматеріалами за посиланням:
https://diia.link/r/d35b.
    Ми впевнені, що ваша участь у кампанії сприятиме підвищенню цифрової грамотності серед населення області та допоможе громадянам краще захистити себе в цифровому світі.

Міжнародний день толерантності

    Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Це день, який нагадує нам, як важливо поважати, розуміти та підтримувати один одного. Учні та учителі активно долучилися до відзначення цього дня та взяли участь в акції «Обійми того хто…»
    Толерантність – це не просто слово, а щоденна дія. Це вміння приймати інших такими, які вони є, і прагнення будувати світ без стін нерозуміння. Дякуємо кожному, хто долучився до цього чудового дня! 


   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Свято «Диво-осінь у казковому лісі»

Осінь захоплює, осінь вражає
Дивом-красою і барвами квіт:
То вона щедре тепло посилає,
То умивається дощиком світ…

    Свято Осені - це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. Сьогодні в нашій школі відбулося свято «Диво-осінь у казковому лісі», яке підготували та провели Федькович Т. Р. разом з учнями 2-А класу та музичний керівник Дорош О.М.
    Усі присутні - діти, батьки та гості немов поринули у казковий осінній світ. На свято завітала і сама красуня - Осінь, яка запросила дітей у подорож до осіннього лісу. Діти перевтілились у різноманітних казкових героїв, даруючи осінньому дню ще більше барв і радості . Школярі показали справжню осінню магію, наповнену яскравими виступами та незабутніми враженнями.  Ігри, танці, вірші та пісні про осінь зробили чарівне дійство незабутнім як для його маленьких талановитих акторів так і для глядачів та батьків.
    Юні учасники свята подарували усім присутнім радість та незабутні емоції, вкотре довівши, що осінь – це не лише прощання з теплом, а й пора краси, тепла та натхнення.
Радіємо осені, радіємо кожному дню, будьмо такі ж красиві, щасливі і багаті, як осінь, незважаючи ні на що! 


Свято «Осіння казка»

Тихо осінь ходить гаєм.
Ліс довкола аж горить.
Ясен листя осипає,
Дуб нахмурений стоїть…
    Осінь – чарівний час року, коли природа перетворюється на мальовничий пейзаж.      У 2-Б класі Черницького ЗЗСО відбулося чарівне та радісне свято «Осіння казка». Свято присвячене щедрій порі року – осені. Учні подарували глядачам масу позитивних емоцій, демонструючи свої таланти у танцях, піснях і сценках.
    Діти розповідали багато цікавого про осінь, співали та побували у осінній казці чарівними героями. Кожен номер був наповнений енергією і креативністю, створюючи неймовірну атмосферу свята. Зал був наповнений аплодисментами та усмішками, адже кожен виступ відображав радість осінньої пори.
    Усі учасники та глядачі отримали масу незабутніх вражень.Серце дитини розкрите для краси і добра. А тому його треба наповнити красою, щоб було воно мудрим і добрим, щоб було щедрим і щирим, щоб випромінювало світло і тепло.

Відвідини Жовкви.

    Світ - це книга. І хто не подорожував по ньому - прочитав у ній тільки одну сторінку
Св. Августин
    Учні 5- А та 7- Б класів із класними керівниками Демко М. Є. , Качмар Р. Р. відвідали Жовку - “ідеальне" місто, Крехівський монастир святого Миколая – відомий релігійний центр України. Немає більш корисного для душі заняття, ніж подорожі. Екскурсія розширила світогляд учнів, дозволила познайомитися з різними культурами, подивитися на світ і власне життя по-іншому.












Відвідини «Музею науки»

     31 жовтня учні 6-х класів Черницького ЗЗСО І-ІІІ ст. під керівництвом класних керівників Юркевич Н. М. та Цюпер Л.Я. весело, активно і пізнавально провели час, відвідавши «Музей науки». Діти із захопленням дізналися, що хімія, фізика та біологія - фантастично цікаві науки. Зʼясували, як працює маятник та утворюється веселка, що навіть музика - це фізика. На завершення діти відвідали розважальний центр «Країна мрій».

Літературно-мистецький музей Уляни Кравченко та Миколи Устияновича

 

    Краєзнавчий музей - це місце, де зустрічаються сьогодення і минуле.
У пʼятницю учні 6-х класів Черницького ЗЗСО І-ІІІ ст. разом із класними керівниками та вчителями-філологами відвідали літературно-мистецький музей Уляни Кравченко та Миколи Устияновича (м. Миколаїв).
    Завідувачка музею, краєзнавець М. Ганич провела цікаву та пізнавальну екскурсію, розповіла багато цікавого про минуле рідного краю. Показала світлини сімейних архівів Уляни Кравченко та Миколи Устияновича, ознайомила з особистими речами митців. Тут ми побачили першу збірку поезій мисткині «Prima Vera”, картини, її сукню, блузку, посуд. Із цікавістю діти розглядали предмети побуту предків: нецки, кацюбу, праник. Перебування в музеї серед предметів старовини наповнює спокоєм і затишком. Діти та вчителі задоволені екскурсією, бо відчули звʼязок з поколіннями людей, які жили давно.














Радіодиктант національної єдності

     Сьогодні, 25 жовтня, учні та педагоги Черницького ЗЗСО І - ІІІ ст. підтримали загальнонаціональну ініціативу та долучилися до написання 25-го ювілейного Радіодиктанту національної єдності.    Авторкою тексту стала талановита письменниця Оксана Забужко. Текст диктанту «Магія голосу» читав поет та військовий Павло Вишебаба. Радіємо, що маємо можливість відчути єдність українців у такий нелегкий час. Плекаймо нашу мову.















Інтелектуальний батл «Мови велич і краса».

    Мова — це найцінніший скарб народу, його історична пам’ять, джерело з якого черпаємо духовну міць і велич.

    До дня української писемності і мови класні керівники 9-х класів Білінська М. С. та Шумська Н. С. провели інтелектуальний батл знавців рідної мови «Мови велич і краса». Захід проходив у бібліотеці с. Черниця. Завідуюча книгозбірнею Зрайло М. В. підготувала тематичну виставку «Мова - духовний скарб народу».















Поїздка в театр ім. Марії Заньковецької

      Поїздка до театру — це незабутня подія в житті кожної людини. З нею пов’язані радість, яскраві та незабутні враження.

     У середу учні та вчителі Черницького ЗЗСО І-ІІІ ст. відвідали Львівський драматичний театр ім. Марії Заньковецької та переглянули виставу «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці…” Сюжет пʼєси М. Старицького взято з однойменної народної пісні Марусі Чурай. Це історія про кохання, яке межує з трагічними наслідками. З перших хвилин вистава вражає. Юні глядачі були зачаровані неперевершеною грою акторів (Марусі, Гриця, Хоми), чудового музиканта та дивовижними декораціями. Діти слідкували за долею кожного героя, переживали радість і сум. Після закінчення вистави всі активно ділилися враженнями.
    Діти та вчителі отримали море позитивних емоцій та незабутні враження.











День учителя!

    4 жовтня у Черницькому ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся День учнівського самоврядування. Учні-одинадцятикласники занурені в освітянські турботи: повторюють конспекти, біжать на заміни, намагаються пояснити тему уроку, працюють над дисципліною в класах, переймаються проблемами учнів, діляться враженнями і переживаннями з колегами… Вчителі спостерігають за своїми дублерами, щохвилини готові прийти на допомогу.
    Самоврядування – це шанс для випускників відчути на собі багатогранність професії, стати відповідальними не тільки цього дня, а й надалі. Майже кожен виніс вердикт: «Тепер я розумію вчителів», «Я співчуваю…», « Я не уявляю як можна працювати в таких умовах».
    Окрасою Дня учителя став святковий концерт «Ви - наші надійні крила» від учнів 11-х класів під керівництвом класних керівників Гусак О.В., Струк З.І., педагога-організатора Мороз І.Я. та музичного керівника Дорош О. М.    
    Пісні, жарти, інтерв'ю з учителями, інсценізація «Атестація 2040» змушували педагогів у залі посміхатися і гучно аплодувати.
 













Кольоровий тиждень вдячності Захисникам та Захисницям України


   Кольоровий тиждень вдячності Захисникам та Захисницям України у 1-4 класах Черницького ЗЗСО І-ІІІ ст. Четвертий день - білий колір🤍 «Хай буде мир на всій Землі». Білий колір - це символ миру, свободи, світла та чистоти. Сьогодні діти виготовляли голубів з побажаннями Миру та Перемоги нашій Україні. 
    Дякуємо нашим Захисникам та Захисницям за можливість навчатися та жити!

Вічна пам’ять та шана захиснику України

 

       Дирекція, педагогічний та учнівський колективи Черницького ЗЗСО І-ІІІ ст. сумують з приводу непоправної втрати - загибелі випускника школи, підполковника, вірного сина України - Василя Лапчука. Ми гордимося щирим патріотизмом, відданістю, геройством українського воїна. Його імʼя буде зразком мужності та незламності.

    У цей скорботний час поділяємо сум рідних та близьких. Нехай Господь дасть сили пережити це важке горе. Вічна пам’ять та шана захиснику України.

BRAMA - онлайн варта України.

    Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.

    Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

    Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення. 

    Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA»

    Діяльність проєкту «BRAMA» направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Що ми пропонуємо учасникам:

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Перший дзвоник — 2024!

    Перший дзвоник, як новий світанок — яскравий, теплий і сповнений надії на мирне майбутнє! Вітаємо усіх учнів, учителів та батьків з з початком нового навчального року! Особливі вітання нашим першокласникам, які сьогодні вперше переступили поріг школи. Для них цей день особливо важливий, адже саме сьогодні починається їхня велика подорож у світ знань.

    Бажаємо всім натхнення, терпіння і сил на шляху до нових знань! Нехай цей навчальний рік принесе лише радісні моменти та важливі здобутки, стане роком Перемоги для України, роком миру, спокою та процвітання!   Дякуємо Богу та нашим Захисникам за можливість розпочати новий навчальний рік.